Apie pamokas

Visos pamokos vyks anglų kalba. 

Rinkdamiesi šokių pamokas atkreipkite dėmesį į jų lygį: Improver (Imp.) - pabandžiusiems, intermediate (Int.) - pramokusiems, advanced (Adv.) - pažengusiems. Kai kurios pamokos yra tinkamos visų lygių šokėjams (išskyrus pradedančiuosius- Beginner).

Šiek tiek apie pamokas

Cuban Salsa (kubietiška salsa) – sudėtingais rankų perkėlimais ir egzotiškais kūno judesiais išsiskiriantis salsos šokio stilius. Partneriai, atlikdami įvairius supintus sukinius, juda vienas aplink kitą.  

Rueda de Casino (kubietiškas ratas) – tai salsa, kurią šoka žmonių grupė. Kelios poros, šokdamos ratu ir klusniai vykdydamos „šaukiančiojo“ (caller, cantador) nurodymus, atlieka kubietiškos salsos figūras, visą laiką keisdamos partnerius. Šokis labiau primena žaidimą, jis labai dinamiškas ir nuotaikingas, sudaro puikią progą susipažinti su kitais šokėjais. 

Salsa On1 ir On2 – mokoma remiantis Niujorko ir Los Andželo salsos stiliais, kurie yra labai artimi. Daugiausia dėmesio skiriama tobulinti partnerės vedimo techniką ir merginų įgūdžius suprasti partnerį ir jį sekti. Be to, pamokos skirtos lavinti salsos ritmo suvokimą, tobulinti šokio stilių. Los Andželo stilius – dramatiškas, elegantiškas ir jausmingas. Dabar jis yra vienas populiariausių pasaulyje. Ryškūs ir gausūs judesiai yra šio stiliaus skiriamasis bruožas: daugybė sukinių, greitų suktukų ir akrobatikos elementų. Niujorko salsa – taip pat labai populiarus visame pasaulyje salsos stilius. Jis labai elegantiškas, itin subtiliai atskleidžia moters grožį ir eleganciją. Palyginti su Los Andželo stiliumi, niujorkietiškos salsos apsisukimų kombinacijos yra kur kas paprastesnės. Šokant abiejų stilių salsą yra daug linijinių pasikeitimų vietomis, vadinamų „Cross Body Lead“ dėl to abu stiliai angliškai vadinami „Cross-body“ stiliumi. 

On1 ir On2. Šie ženklai reiškia pirmojo žingsnio į priekį laiką: šokant „On1“ žengiama į pirmąją takto dalį, o „On2“ – į antrąją. Niujorko stiliaus šokėjai naudoja tik „On2“ principą. Šiuo atveju kūno judesius reikia pritaikyti prie visiškai kitokio ritmo ir muzikos pojūčio. Šokėjams, kurie gali pereiti nuo „On1“ prie „On2“ principo, atsiveria nauja mėgavimosi muzika ir šokiu erdvė.

Shines – tai įmantrūs žingsneliai, kuriais papuošiamas šokis. Jie ypač būdingi Niujorko stiliui. 

Ladies’ styling (Moterų judesio stilizavimas) – tai pamokos, skirtos tobulinti merginų ir moterų šokio stilių ir techniką. 

Men styling (Vyrų judesio stilizavimas) – tai pamokos, skirtos tobulinti vaikinų ir vyrų šokio stilių ir techniką.

Body Movement (Isolations) – Plastiško kūno judesio praktika. 

Bačata (Bachata) – tai šokis, šokamas pagal to paties pavadinimo gitaros muziką iš Dominikos Respublikos. Salsos vakarėlių metu bačata šokama, kaip šokis atsipalaidavimui. 

Dominikietiška bačata šokama tiek uždaroje, tiek atviroje pozicijose, įmantrių žingsnelių pagalba ir subtiliu kūno judesiu interpretuojant muziką. Atliekama nedaug sukinių, nenaudojami akrobatikos elementai. Šokama pagal tradicinę bačatos muziką.

Naujoji bachata (modern style bachata, italian style bachata, sensual bachata ir kt. stiliai), kurią išpopuliarino kiek perdėtas seksualumo perteikimas, dažnai papildoma tango elementais, šokama atviroje ir gana intymioje uždaroje pozicijoje, naudojami akrobatikos elementai. Šokama daugiau pagal šiuolaikinę arba itališką bačatos muziką, kuriai turėjo įtakos itališka pop kultūra, taip pat lotynų amerikos pop muziką, rnb ir pan.

Kizomba – tai 1980-aisiais Angoloje tradicinio angolietiško šokio Sembos ir Antilų salų muzikos Zouk pagrindu susiformavęs muzikos stilius ir šokis, populiarus Angoloje, kitose lusofonijos šalyse bei pačioje Portugalijoje, kur imigrantų bendruomenės išpopuliarino Kizombą afrikietiškose diskotekose. Kizomba šokama poroje, uždaroje pozicijoje, tai intymus šokis, tačiau šokamas gerbiant partnerio asmeninę erdvę. Šokyje svarbūs klubų judesiai ir žingsneliai, kas būdinga visiems afrikietiškiems šokiams. Kizombos sekimas/vedimas turi panašumų į Tango, o muzikoje juntama stipri šiuolaikinio R'n'B įtaka.

Gerbkite savo mokytojus. Pamokos metu nefilmuokite, tai padaryti galėsite pamokos pabaigoje leidus mokytojui.Pamokų metu demonstruojamos kompozicijos sukurtos tiktai Jums - filmuota medžiaga skirta Jūsų asmeniniam naudojimui.Netalpinkite jos į Youtube, Facebook, kitus socialinius tinklus ar internetinius puslapius BE instruktoriaus leidimo.

Mes facebooke

Komentarai