Apie pamokas

Visos pamokos vyks anglų kalba. 

Rinkdamiesi šokių pamokas atkreipkite dėmesį į jų lygį: Improver (Imp.) - pabandžiudiems, intermediate (Int.) - pramokusiems, advanced (Adv.) - pažengusiems. Kai kurios pamokos yra tinkamos visų lygių šokėjams (išskyrus pradedančiuosius- Beginner).

Beginner (pradedančiųjų) lygio šokėjai negali dalyvauti aukštesnių lygių seminaruose. 

Šiek tiek apie pamokas

Cuban Salsa (kubietiška salsa) – sudėtingais rankų perkėlimais ir egzotiškais kūno judesiais išsiskiriantis salsos šokio stilius. Partneriai, atlikdami įvairius supintus sukinius, juda vienas aplink kitą.  

Rueda de Casino (kubietiškas ratas) – tai salsa, kurią šoka žmonių grupė. Kelios poros, šokdamos ratu ir klusniai vykdydamos „šaukiančiojo“ (caller, cantador) nurodymus, atlieka kubietiškos salsos figūras, visą laiką keisdamos partnerius. Šokis labiau primena žaidimą, jis labai dinamiškas ir nuotaikingas, sudaro puikią progą susipažinti su kitais šokėjais. 

Salsa On1 ir On2 – mokoma remiantis Niujorko ir Los Andželo salsos stiliais, kurie yra labai artimi. Daugiausia dėmesio skiriama tobulinti partnerės vedimo techniką ir merginų įgūdžius suprasti partnerį ir jį sekti. Be to, pamokos skirtos lavinti salsos ritmo suvokimą, tobulinti šokio stilių. Los Andželo stilius – dramatiškas, elegantiškas ir jausmingas. Dabar jis yra vienas populiariausių pasaulyje. Ryškūs ir gausūs judesiai yra šio stiliaus skiriamasis bruožas: daugybė sukinių, greitų suktukų ir akrobatikos elementų. Niujorko salsa – taip pat labai populiarus visame pasaulyje salsos stilius. Jis labai elegantiškas, itin subtiliai atskleidžia moters grožį ir eleganciją. Palyginti su Los Andželo stiliumi, niujorkietiškos salsos apsisukimų kombinacijos yra kur kas paprastesnės. Šokant abiejų stilių salsą yra daug linijinių pasikeitimų vietomis, vadinamų „Cross Body Lead“ dėl to abu stiliai angliškai vadinami „Cross-body“ stiliumi. 

On1 ir On2. Šie ženklai reiškia pirmojo žingsnio į priekį laiką: šokant „On1“ žengiama į pirmąją takto dalį, o „On2“ – į antrąją. Niujorko stiliaus šokėjai naudoja tik „On2“ principą. Šiuo atveju kūno judesius reikia pritaikyti prie visiškai kitokio ritmo ir muzikos pojūčio. Šokėjams, kurie gali pereiti nuo „On1“ prie „On2“ principo, atsiveria nauja mėgavimosi muzika ir šokiu erdvė.

Kolumbietiška salsa (Columbian salsa) –  akcentuojami įmantrūs žingsneliai, tuo tarpu viršutinė kūno dalis išlieka stabili. Pagrindinis žingsnis nėra į priekį ir atgal, kaip kitų stilių salsoje, daugiau atliekamas žingsnelis į šoną ir į priekį. Sukiniai nėra sudėtingi arba išvis nėra atliekami.

Shines – tai įmantrūs žingsneliai, kuriais papuošiamas šokis. Jie ypač būdingi Niujorko stiliui. 

Ladies’ styling (Moterų judesio stilizavimas) – tai pamokos, skirtos tobulinti merginų ir moterų šokio stilių ir techniką. 

Men styling (Vyrų judesio stilizavimas) – tai pamokos, skirtos tobulinti vaikinų ir vyrų šokio stilių ir techniką.

Spinning technique – tai pamokos skirtos tobulinti suktukųir sukinių techniką.

Dips & Tricks – pamoka skirta mokytis akrobatinių elementų bei įvairių atlenkimų, tinkamų scenai ir šokti šokių aikštelėje. 

Body Movement (Isolations) – Plastiško kūno judesio praktika. 

Bačata (Bachata) – tai šokis, šokamas pagal to paties pavadinimo gitaros muziką iš Dominikos Respublikos. Salsos vakarėlių metu bačata šokama, kaip šokis atsipalaidavimui. 

Dominikietiška bačata šokama tiek uždaroje, tiek atviroje pozicijose, įmantrių žingsnelių pagalba ir subtiliu kūno judesiu interpretuojant muziką. Atliekama nedaug sukinių, nenaudojami akrobatikos elementai. Šokama pagal tradicinę bačatos muziką.

Naujoji bachata (modern style bachata, italian style bachata, sensual bachata ir kt. stiliai), kurią išpopuliarino kiek perdėtas seksualumo perteikimas, dažnai papildoma tango elementais, šokama atviroje ir gana intymioje uždaroje pozicijoje, naudojami akrobatikos elementai. Šokama daugiau pagal šiuolaikinę arba itališką bačatos muziką, kuriai turėjo įtakos itališka pop kultūra, taip pat lotynų amerikos pop muziką, rnb ir pan.

Zuk (Zouk) – tai šokis, šokamas pagal to paties pavadinimo muziką, kilusią iš frankofoniškų Karibų salų. Šiuo metu Zouk yra ypatingai populiarus frankofoniškose šalyse Karibuose, Afrikoje ir Europoje, taip pat portugališkai kalbančiose šalyse - Angoloje, Žaliojo Kyšulio salose, Brazilijoje.Muzika susiformavo apie 1980-uosius sujungus įvairius frankofoniškų Antilų salų stilius su Prancūziška ir Amerikietiška pop muzika, reggae bei salsa.Šokis turi keletą atmainų - tradicinį zouk love, kuris šokamas Karibuose ir prancūzakalbėje Afrikoje.Kitas stilius zouk-lambada populiarus Brazilijoje, šokant lambados šokio atmainą pagal zouk muziką. Taip pat populiarūs angolietiška kizomba ir cola-zouk stilius iš Žaliojo Kyšulio salų.

Samba de Gafeira – braziliškas šokis samba, atliekamas poroje. Labai elegantiškas, smagus ir vizualiai patrauklus. De Gafeira, žymi pavadinimą Rio De Žaneiro rajonų, kuriuose ši samba buvo šokama.  

Kizomba – tai 1980-aisiais Angoloje tradicinio angolietiško šokio Sembos ir Antilų salų muzikos Zouk pagrindu susiformavęs muzikos stilius ir šokis, populiarus Angoloje, kitose lusofonijos šalyse bei pačioje Portugalijoje, kur imigrantų bendruomenės išpopuliarino Kizombą afrikietiškose diskotekose. Kizomba šokama poroje, uždaroje pozicijoje, tai intymus šokis, tačiau šokamas gerbiant partnerio asmeninę erdvę. Šokyje svarbūs klubų judesiai ir žingsneliai, kas būdinga visiems afrikietiškiems šokiams. Kizombos sekimas/vedimas turi panašumų į Tango, o muzikoje juntama stipri šiuolaikinio R'n'B įtaka.

Semba – 

Pačanga (Pachanga) – tai žaismingas šokis gimęs Kuboje 50-ųjų pabaiggoje ir šokamas pagal čaranga (charanga) stiliaus muziką. Čarangos muzika iš esmės labai panaši į mambo ar ča ča ča, tačiau pučiamųjų orkestrą muzikoje pakeičia fleita ir smuikas, taip pat šiek tiek skiriasi ritmo akcentai.Pačangos šokyje judesiai atliekami imituojant marionetės judesį. Šokėjas tarsi slįsta grindų paviršiumi.Nors čarangos muzika ir skiriasi nuo salsos, tarp šių stilių labai daug bendro, todėl dažnai pačangos judesius galima pritaikyti salsoje.

Zumba - tai šokio aerobika. Zumbos pamoką sudaro 10 skirtingų dainų. Kiekvienai jų parengiama atskira šokio kompozicija, parenkant žingsnelius, kuriuos lengva sekti. Zumbos pamokos padeda lavinti raumenis, koordinaciją ir ritmo pojūtį, leidžia išbandyti įvairiausių stilių šokius. 

Regetonas (Reggaeton) – gatvės šokis, kilęs Karibų salose, turintis reggae, dancehall'o, hip-hip'o, taip pat afrokaribiškų ir lotynų amerikos šokių savybių. Labai ekspresyvus, energingas ir seksualus šokis.

Bollywood – tradicinių Indijos ir šiuolaikinių šokių mišinys.

Gerbkite savo mokytojus. Pamokos metu nefilmuokite, tai padaryti galėsite pamokos pabaigoje leidus mokytojui.Pamokų metu demonstruojamos kompozicijos sukurtos tiktai Jums - filmuota medžiaga skirta Jūsų asmeniniam naudojimui.Netalpinkite jos į Youtube, Facebook, kitus socialinius tinklus ar internetinius puslapius BE instruktoriaus leidimo.

Mes facebooke

Komentarai